שְׁאֵלָה:
הנדסה לאחור של שבב מחסניות מדפסת
Daniel
2016-06-03 19:53:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם מחסנית זו מתייחסת רק לתוכנות הנדסיות וקושחה? מה לגבי חומרה?

יש לנו כמה מדפסות הזרקת דיו חצי תעשייתיות (כמו 2,000 $ כל אחת כל כך, מה תהיה הרמה שזה אומר לך).

יש לה מחסניות דיו מיוחדות אלה יש בהם שבבים שלא מאפשרים לך למלא את המחסנית.

מצאנו ספק שמוכר לנו שבבים חלופיים אך הם עדיין יקרים למדי, ועדיין שימוש חד פעמי.

הבוס שלי ביקש ממני לבדוק אם ניתן לגלות דרך "לאפס ידנית" את השבבים האלה או להנדס אותם אחרת באמצעות פיתרון שלא ידרוש מאיתנו להמשיך לקנות עוד שבבים בכדי למלא מחדש את השבבים. דיו בעצמנו.

אני לא בטוח מאיפה להתחיל בזה.
אני לא בטוח אם לשבבים יש איזושהי תקשורת מוצפנת עם המדפסת שהופכת את התכנית כולה לבלתי אפשרית.
אני לא בטוח אם השבבים הם שימוש חד פעמי מכיוון שמשהו פיזי משתנה באופן פנימי שלא ניתן לבטל (אם כן, האם שבב חלופי יכול לחקות את הפונקציונליות הזו, אך ניתן לאפס אותה מחדש?)
אני לא בטוח גם על החוקיות של מאמץ זה. האם זה נופל תחת DRM הפסקה? האם בדיו יכול להיות DRM?

כבר אמרתי לבוס שלי שככל הנראה זה יהיה יותר טרחני ממה שזה שווה מבחינת זמן ועלות תשלום מומחה לניסיון להנדס פתרון. אבל הוא עדיין רוצה שאבדוק את זה.

היתרון האחד שלי הוא שאני נמצא עכשיו בטייוואן, ויכולתי לטוס גם לסין כדי למצוא מישהו שיעשה עבודה מסוג זה. אני מרגיש ששתי המדינות הללו הן מועמדות עיקריות לבעלות יכולת טכנית וידע, נכונות ומוטיבציה לעקוף את תכונות האבטחה של המוצר, ועלות עבודה נמוכה יותר. אבל אני מוכן לבדר את הרעיון של איש מקצוע יחיד מכל מדינה שיעזור לי.

למישהו יש מושג איך אני הולך להתחיל את זה? כיצד אוכל למצוא אדם או משרד בסין או בטייוואן שמוכנים לבדוק את הבעיה הזו?

מה דעתך להתחיל בשם המוצר / סדרתי?
שתיים תשובות:
Spektre
2016-06-08 15:18:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התחל עם היפוך תרשים המעגל של הקרטריגה. מצא באיזה שבב נעשה שימוש (MCU או משהו אחר) אם מדובר ב- MCU או סוג כלשהו של FLASH / EEPROM אז זה יכול להיעשות על ידי תוכנה. אך קיימת אפשרות שהמידע מחובר למשהו כמו נתיב PCB שבור או מפוצץ איזושהי דיודה / נתיך / נגד. / לפרק את ההבדלים.

ללא מידע נוסף וגישה ל- HW קשה מאוד לספק יותר עזרה.

אני לא יודע אם זה לא מתאים לשאול כאן, ואני רואה שאין שום דרך לשלוח הודעה ישירה / פרטית ב- Stack Exchange ... אין לי את הכישורים לעשות זאת בעצמי. האם אתה זמין להשכרה (לשלם עבור זמן בילוי) עבור פרויקט כזה? או שמכירים מישהו שכן? אני יכול לשלוח מחסנית לדוגמא ("חדשה" ו"משומשת ") כדי לבחון ולראות אם זה אפשרי.
@Daniel קיבלתי יותר מדי פרויקטים כבר לפחות במשך 10 השנים הבאות. גם מסחרי וגם פרטי אז מצטער שאני לא זמין להשכרה (כבר כמה שנים ואני לוקח רק עבודות קריטיות מאחר שאנשים בתחום העבודה שלי כמעט נכחדו בחלקי של העולם).
בסדר, אתה יודע איפה אוכל למצוא מישהו?
@Daniel הלוואי שיכולתי ...
ninjajobs.com תהיה דרך אפשרית להעסיק אנשים עם מיומנות זו על בסיס חוזי, אולם אני כמעט 100% בטוחים שזה מפר תנאי שימוש, CFAA (חוקי קניין רוחני) או משהו שיכול לפתוח אתכם לגמול משפטי.
John Doe
2016-10-25 01:53:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא בטוח מאיפה להתחיל בזה.

צריך להתחיל להסתכל במידע זמין. אני מניח שאין.

באופן כללי תצטרך אוסצילוסקופ ומנתח לוגיקה. ככל שהמדפסת שלך פחות "ציונית לצרכן", כך הסבירות למצוא חלקים מהמדף במחסנית גדולה יותר. יצרני ייצור המוני משתמשים ב- ASIC מעוצבים בהתאמה אישית מכיוון שנפחיהם נספרים במיליונים, אך ייצור IC הוא יקר מאוד בכמויות נמוכות. ההתמודדות עם עיצוב המשתמש בחלקים נפוצים תהיה ככל הנראה קלה יותר, אבל אני לא חושב שזה המקרה כאן.

לכן, כאשר זה לא אפשרי, תשליך קושחה או חפש גיליון נתונים, היית עושה צריך ליצור בדיקה לוגית שתלכוד את כל האותות שעוברים בין השבב למדפסת. אז תצטרך לפענח את הפרוטוקול, להשוות צורות גל עבור מחסניות ריקות ומלאות, לראות אם הפטרים חוזרים על עצמם בכל פעם שאתה מפעיל מדפסת, אם היא מוצפנת וכו '.

התוצאה הסופית צפויה לדרוש FPGA קטן ומיקרו-בקר שיתחזה לשבב המקורי. אולי רק MCU, אם הפרוטוקול מספיק פשוט.

אני לא בטוח אם לצ'יפים יש איזושהי תקשורת מוצפנת עם המדפסת שהופכת את התוכנית כולה לביצוע.

זה אפשרי, אך סביר להניח שלא יהיה RSA + AES מלא, ככל הנראה מפתח סטטי וכמה סכומי בדיקה.

אני לא בטוח אם השבבים הם שימוש חד פעמי מכיוון שמשהו באופן פנימי משתנה שאי אפשר לבטל

אפסון בהחלט ייצרה מחסניות עבור מדפסות הזרקת הדיו שלהן. היה שבב פיזי שנפץ לאחר שהמדפסת החליטה שלא ניתן להשתמש במחסנית יותר.

(אם כן, האם שבב חלופי יכול לחקות פונקציונליות זו, אך ניתן לאיפוס? )

כשמסתכלים על מחסניות הניתנות לאיפוס עבור מדפסות צרכניות, אני חושב שזה אמור להיות אפשרי. מדפסות HP (וסביר להניח שאחרות) מדפיסות גם היסטוריה של מזהי שבבים ששימשו בעבר - לכן אני מניח שמדפים ניתנים לאיפוס מייצרים מזהה חדש בעת הצורך.

אני לא בטוח בחוקיות זה השתדל גם. האם זה נופל תחת DRM הפסקה? האם בדיו יכול להיות DRM?

אני לא עורך דין וכדאי שתשאלי אחד כזה, אבל זה תלוי במידה רבה אם אתה מתכוון לחלוק את יישום השבב המזויף הזה עם אחרים. אך הקפד לנתק את המדפסת מהאינטרנט.

אז איפה אוכל למצוא מישהו שיעשה את כל זה? או מי יכול לתת לי הערכת עלות מלכתחילה?
רמת המיומנות הדרושה כדי לפתור את המשימה שלך משתנה מאוד למדי, תלוי בכמה פרטים ראשוניים, כמו דגם המדפסת, כמה תמונות של מחסניות דיו (אם יש כאלה). תזדקק לכך בכדי לבקש הערכה ממישהו. למרבה הצער, אני לא מודע לאף אתרים מסוג פרילנסרים לעבודה מסוג זה.
כן ... בהתחשב בסוגיות המשפטיות האפשריות הכרוכות בכך, אני מהסס להפוך את מותג המדגם / דגם וכל סימני זיהוי אחרים לידע בציבור. גם אין לי שום כוונה למכור שום פיתרון מפותח. אז אני צריך למצוא מישהו שמוכן לעשות הערכה ואז אעסוק בפרטים עם אותו אדם באופן פרטי. איך למצוא אדם כזה שמסוגל ומעוניין הוא האתגר הראשון שלי ...
שאל את עורך הדין בנושא, אני לא יכול לדמיין לאיזה סוגים משפטיים זה יוביל מחוץ לארה"ב.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...